Workshoplar – Umut Erkal ve Cenker Şişman

IoT Line Fair ’17’de konferansların ve fuarın yanı sıra Umut Erkal tarafından “Windows 10 IoT Core ve Turta IoT HAT”, Cenker Şişman tarafından “CEYD-A Akıllı Asistan” konularında eğitimler verilecektir.

Workshoplar – Umut Erkal ve Cenker Şişman
Eğitmen: Umut Erkal – Kurucu @Turta, Microsoft MVP

Microsoft MVP’lerinden Umut Erkal, 2009’dan bu yana interaktif ve modern teknolojiler üzerine etkinlikler düzenlemektedir. Türkiye’nin ilk Raspberry Pi shield’larını üreten Turta’nın kurucusudur. Donanım geliştirme, prototipleme ve 3 boyutlu tasarım üzerine çalışmaktadır. Geçtiğimiz senelerde Silikon Vadisi’nde 3 boyutlu modüler robotik sistemi üzerine girişim başlatmıştır.

 

Workshop Konusu: Windows 10 IoT Core ve Turta IoT HAT (Saat 10:30-11:30)

Windows 10 IoT Core, Raspberry Pi ve benzeri ARM platformlarında çalışan Windows modelidir. IoT HAT ise üzerinde IoT alanında kullanılan popüler bileşenleri taşıyan Raspberry Pi shield’ıdır. Etkinliğimizde Raspberry Pi 3’de çalışmak üzere Windows imajı oluşturmayı, ARM platformu için C# uygulaması oluşturmayı, Raspberry Pi’a göndermeyi ve sensörlerden veri almayı ele alacağız.

 

Kayıt: https://goo.gl/forms/NB2IvfLDrBcYBAUP2 / 10:30 – 11:30

Umut Erkal
Founder @Turta, Microsoft MVP

 


 

Eğitmen: Cenker Şişman

1971 yılında doğan Cenker Sisman, Saint-Joseph lisesini bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı bölümün yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Savaş Köse ile beraber yazdığı ‘Parallel Implementation of The Hough Transformation’ çalışması SCI’99/ISAS’99 da yayınlandı. Yazdığı uzaktan bilgisayar kontrol uygulaması ‘Panda Future Connection’ Bimeks 1998 En İyi Yazılım – Mansiyon ödülünü aldı. Diğer programları olan WinPerfect, CleanDisk, VideoCapture, FTPExplorer, CardReader ve Multi-Email Sender uygulamaları zaman zaman yurtdışındaki medyalarda yayınlandı ve çeşitli otoriteler tarafından ödüller aldı.

 

Workshop Konusu: CEYD-A Akıllı Asistan (Saat 12:00-12:30)

Google Play Store’da 4.4 puan ortalaması ile 26 binden fazla oy alan, 2 milyon kullanıcısı bulunan CEYD-A sesli asistan, Android sisteminin Türkçe Siri’si olarak görülüyor.

Workshop’ta, rakiplerinden kullanıcılar tarafından da geliştirilebilir olma özelliğiyle farklılaşan ve günden güne hızla gelişen uygulamanın sunumu yapılacaktır Ayrıca, IOT sistemleri ile entegrasyonuna da değinilecektir.

 

Kayıt: https://goo.gl/forms/wRIXLQ43O0TsbGoQ2 / 12:00-12:30

Cenker Şişman
Developer of CEYD-A

Comments are closed.