Konferans – BLL!

Başakşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şefi Soner Dedeoğlu, “Akıllı Şehir – Living Lab ve Girişimcilik” konusu ile 30 Nisan’da BLL’yi temsilen konferansımızda!

Konferans – BLL!
Konferans Konusu: Akıllı Şehir – Living Lab ve Girişimcilik

  • Akıllı Şehir (Smart City) Kavramı
  • Akıllı Şehir Uygulamalarından Örnekler
  • Living Lab Kavramı
  • Akıllı Başakşehir Olma Yolunda Başakşehir Living Lab
  • Başakşehir Living Lab’de Girişimci İmkanları
  • Başakşehir Living Lab’de Üretilmiş Girişimci Projelerine Örnekler

 

Konuşmacı: Bil. Yük. Müh. Soner DEDEOĞLU – Bilgi Teknolojileri Şefi @Başakşehir Belediyesi

Soner Dedeoğlu, Başakşehir Belediyesi Bilgi Teknolojileri Şefi olarak, belediyenin tüm sistem ve yazılım ekiplerine yöneticilik yapmaktadır. Ayrıca Başakşehir Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’nin Operasyonel Koordinatörlüğü’nü de yapmakta olan Dedeoğlu, Akıllı Başakşehir vizyonu çerçevesinde ilçe sakinlerinin teknolojik farkındalığın arttırılması çalışmalarında da yer almaktadır.

 

1983 İstanbul doğumlu olan Soner DEDEOĞLU, liseyi Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirmiş ve 2005 yılında Bahçeşehir Üniversite Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında, üniversitesinde, Bilgisayar Programlama derslerinde öğrenci asistan olarak görev yapan Dedeoğlu, mezuniyetinin ardından aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak işe başlamış bu esnada da Programlanabilir Çip Tasarımı ve Video Görüntü İşleme alanında yüksek lisans çalışmalarına başlamış ve bu çalışmaların bir kısmında University of California, Santa Cruz’da proje ekibinde yer almıştır. 2008 yılında yüksek lisansını tamamlamasının ardından özel sektöre geçmiş ve eğitim teknolojileri sektöründe proje yöneticisi olmuştur. 2010 yılında Başakşehir Belediyesi’nde göreve başlayarak, kamu sektöründe de yer alan Soner Dedeoğlu, halen Akıllı Şehirler alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Soner Dedeoğlu evlidir.

 

Soner Dedeoğlu
Bilgi Teknolojileri Şefi @Başakşehir Belediyesi

Comments are closed.