Konferans – ATP!

Ata Holding bünyesindeki ATP firmasından Senior Vice President Ahmet Ertuğrul, 30 Nisan 2017’de “Fast Food Sektöründe IoT Uygulamaları” konusu ile IoT Line Fair’de!

Konferans – ATP!
Konfersans Konusu: Fast Food Sektöründe IoT Uygulamaları

 

Konuşmacı: Ahmet Ertuğrul – Senior Vice President @ATP

ATP şirketinde Inovasyondan sorumlu olarak grup bünyesinde bulunan TAB Gıda eko sistemi içerisinde bulunan tarladan restorana kadar olan pek çok şirketin endüstri 4.0 veya endüstriyel IOT kapsamında tüm yeniliklere entegre edilmesi ve gereken yeni sensörlerin üretilmesi ve sistemlerin entegrasyonu konularında yapılan çalışmaları yönlendirmektedir. Bu kapsamda şirket içi İnovasyon yapılması, üniversiteler ile işbirliği ile yeni TEYDEB projelerinin geliştirilmesi ve 3. Parti kurumlar ile inovatif ürünler geliştirilmesi konularında çalışmaları yürütmektedir.

 

Ahmet Ertuğrul 1960 Ankara doğumludur. İlkokula Erzurum’da başladıktan sonra 2 sene Amerika’da okmuş ve daha sonra orta okul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır. Boğaziçi bilgisayar programcılığından 1981 de mezun olup 1983 Rutgers Üniversitesinde Computer Science mezunu olmuştur. 2001 yılında Boğaziçi üniversitesinde MBA derecesini almıştır. Daha sonra 7 sene Bell Labs ARGE bölümünde çalışmıştır. Sonraki senelerde New York Wall Street te birkaç banka ve NYSE de çalışmıştır. Takip eden yıllarda Seattle ve Silicon Valey de ARGE projelerinde bulunmuş olup 1997 yılında Türkiye’ye taşınmıştır. Kurmuş olduğu şirkette öncelikle güvenlik ve middleware konularında geliştirmeler yaptıktan sonra bu platform üzerinden bankacılık, borsa yazılımlarının yanı sıra oyun ve sosyal medya yazılımları geliştirmiştir. Sonraki 7 sene boyunca Multinet’in CEO su olarak çalışmış ve dönemde şirket 5 sene boyunca Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 şirketi arasına girmiştir. Daha sonra TÜBİTAK ve bazı bankalar için biyometrik tanıma üzerine danışmanlık hizmetleri vermiştir. Son olarak ATA holding bünyesinde olan ATP şirketinde Inovasyon bölümü GMY olarak çalışmaktadır.  Ahmet Ertuğrul evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Ahmet Ertuğrul
Senior Vice President

Comments are closed.